uk pl ru
de cz sk
PikoMat SX2-C3-94
Pikowarki PikoMat - profesjonalne rozwiązanie dla wydajnej i stabilnej produkcji.
PikoMat SX-C3-94 - wysokiej klasy łańcuszkowa pikowarka wieloigłowa.
PikoMat C3-90 oraz szerszy PikoMat C3-100 - popularna bardzo dobra pikowarka łańcuszkowa na każdą kieszeń.

pl - PIKOWARKI ŁAŃCUSZKOWE:

Pikowarki łańcuszkowe w ogólności przeznaczone są do przeszywania dużych ilości jednorodnego materiału - z rzadką zmiennością wzornictwa i wykorzystaniem wzorów o relatywnie małych gęstościach.

Klasycznym przykładem zastosowania pikowarek łańcuszkowych jest np produkcja materaców - gdzie przy stosunkowo dużych ilościach pikowanych materiałów zazwyczaj odnotowuje się nieczęste zmiany wzorów, wzory zaś są najczęściej rzadkie (tworzone z wykorzystaniem niewielkich ilości igieł / nici).

Oczywiście nie oznacza to, że nie można używać pikowarki łańcuszkowej do gęstego pikowania strefowego (np.: fala co 1 cal w centralnej części materaca), jednakże jeżeli użytkownik zamierza usługowo pikować wzory gęste - np. karo 2 x 2 cm - w krótkich seriach i z częstymi zmianami wzoru - zdecydowanie polecamy zakup pikowarki czółenkowej.

Do podstawowych cech odróżniających maszyny łańcuszkowe od czółenkowych można zaliczyć:

Podwójny ścieg łańcuszkowy    Podwójny ścieg łańcuszkowy.

Są to maszyny szyjące podwójnym ściegiem łańcuszkowym - który wbrew obiegowym opiniom ma mniejszą tendencję do prucia się na brzegach podczas krojenia. Poprawnie związany podwójny ścieg łańcuszkowy nie pruje się po przecięciu niemal w ogóle.

Maszyny łańcuszkowe oferujemy w każdych szerokościach roboczych: od 160cm do 300 cm, jednakże rzeczywiste wymagania współczesnego rynku skupione są niemal wyłacznie na szerokości około 240 cm. Standardowo oferujemy dwa modele szerokich maszyn łańcuszkowych skonstruowanych zgodnie z naszym wieloletnim doświadczeniem:

PikoMat SX-C3-94 jest naszym sztandarowym modelem łańcuszkowym. Maszyna o bardzo dobrych parametrach - stworzona dla realizacji każdych celów i ustaysfakcjonowania nawet najbardziej wymagających klientów.

PikoMat C3-90 oraz szerszy PikoMat C3-100 ekonomiczna cenowo bardzo dobra, uniwersalna i stabilna w działaniu maszyna przeznaczona do pikowania każdego rodzaju materiałów.

Na Państwa życzenie udzielimy wszelkich dokładniejszych informacji.

Na wszystkie nasze maszyny oferujemy łatwy do uzyskania leasing na dogodnych warunkach.